Úvodní stránka compas
Úvodní stránka
Tel: +420 543 216 642
Fax: +420 543 216 642
Fender Muscal Instrument Corporation

Fender Muscal Instrument Corporation

fendertransparent previewSoftware SOLIDWORKS pomohl společnosti Fender ušetřit čas, zvýšit výkonnost a dosáhnout stabilnější kvality.

ZÍSKANÉ VÝHODY

  • Paušální snížení výrobního času o 20 procent
  • Zkrácení doby potřebné pro tvarování krků kytar o 30 procent
  • Eliminace mnoha vedlejších operací
  • Zvýšení výkonnosti výroby díky vylepšeným nástrojům pro formy

Úkol

Společnost Fender Musical Instruments Corporation je předním výrobcem strunných nástrojů, včetně elektrických, akustických a basových kytar a kytarových zesilovačů. Během své historie společnost Fender převážně vyráběla kytary ručně a po dlouhá léta používala nástroje pro 2D návrh. Akvizice kytarové značky Jackson® v roce 2002 však s sebou přinesla složitější úkoly týkající se geometrie, které si za účelem podpory výroby vyžádaly 3D návrhářskou technologii.

Řešení

Společnost Fender zvolila CAD software SOLIDWORKS – nejprve jej nasadila na produktové řady JACKSON a FENDER STRATOCASTER a nyní již našel uplatnění v celé společnosti – protože se snadno používá, zahrnuje pokročilé funkce modelování povrchu a dobře se integruje s aplikacemi pro počítačem podporovanou výrobu (CAM). Díky nasazení řešení SOLIDWORKS snížila společnost Fender výrobní čas paušálně o minimálně 20 procent, zkrátila dobu potřebnou k tvarování kytarových krků o 30 procent, eliminovala mnoho vedlejších operací a zvýšila výkonnost výroby díky vylepšeným nástrojům pro formy.

„Používáním softwaru SOLIDWORKS jsme snížili výrobní čas paušálně o minimálně 20 procent a podpořili jsme výkonnost výroby díky vytváření lepších nástrojů pro formy a využívání dokonalejšího CAM programování“. - Glen Dominick, Vedoucí provozní inženýr

Průmyslové odvětví: Spotřební zboží
Předchozí CAD software: AutoCAD
Produkt (y): SOLIDWORKS Standard, SOLIDWORKS Office
Výhody: Hodnota, 2D/3D integrace, snadné ovládání, inovace
Prodejce: GoEngineer

Zobrazit případovou studii